Desktop un Portable klases ārējie ciete diski

Ārējie cietie diskiKad runa iet par ārējo cieto disku ir tikai divas galvenās lietas, ko cilvēki ņem vērā – izmaksas un ietilpību. Par ko tad mēs maksājam pērkot cieto disku? Par tā ietilpību. Jo vairāk vietas ārējas cietais disks piedāvā, jo dārgāks tas būs. Ja jums ir daudz failu, video, mūzikas, kas glabājas datorā, ārējie cietie diski ir lieliski, lai atbrīvotu vietu datorā, kā rezultātā palielinās datora veiktspēja, tāpēc ilgtermiņā noteikti atmaksāsies lielākas kapacitātes cietā diska iegāde.

Ārējo cieto disku modeļi pieejami milzīgā izvēlē – pēc kā lai vadās?

Ar tik lielu ārējo cieto disku izvēli kā šodien var būt diez gan grūti atrast to ideālo un sev vislabāk piemēroto modeli. Pirmā lieta, ko nepieciešams apsvērti ir ārējā cietā diska veids.  Pastāv divi ārējo cieto disku veidi: Desktop un Portable (Notebook) klases. Kur pastāv atšķirība? Vieni ir ar lielāku ietilpību un paredzēti stacionārai lietošanai, otri izmēru ziņā nelieli, ērti pārnēsājami.

Desktop klase

Desktop klases vai klēpjdatoru klases cietie diski ir ar 3.5 collu mehānismu iekšpusē un tam ir nepieciešas strāvas adapteris. Tie ir paredzēti, lai paliktu vienā vietā, parasti uz darba virsmas mājās vai birojā. Destktop klases ārējie cietie diski pieejami ar pat vairāku tūkstošu GB ( vairāku TB) ietilpību datu uzglabāšanai. Šīs klases diski ir arī ar iebūvētu ventilatoru, papildus diska dzesēšanai, kas paildzina tā dzīves ilgumu.

Portable-klase

Portable klases (portatīvo vai kabatas) ārējie cietie diski parasti ir ar 2.5 collu vai 1.8 collu mehānismu un darbojas savienojumā ar kabeli, tāpēc ārējais strāvas adapteris nav nepieciešams. Šie diski nāk ar jaudu pat vairāku TB apmērā, bet jauda no 250 GB līdz 750 GB parasti ir visizplatītākā.

Ja nav laika ko tērēt meklējot informāciju par katru no ārējā cietā diska modeļiem vai nav laika staigāt pa veikaliem un prasīt pārdevējiem kurš labāks – iepērcies internetā. Piem., Latvijas lielākais interneta veikals 1a.lv piedāvā vairāk kā 150 ārējo cieto disku modeļus, turklāt pie katra no tiem ir kvalitatīvāki preču apraksti, kurus neatradīsi nevienā citā interneta veikalā.

Pie 1a.lv salīdzini ārējo cieto disku modeļus pēc to aprakstiem vai vadies pēc sev interesējošajiem raksturlielumiem (cenas, ražotāja, ietilpības u.c.) un atrodi sev piemērotāko!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation