Auto apdrošināšana Tavam sirdsmieram

Tie autovadītāji, kuri aktīvi piedalās ceļu satiksmē, ir pārliecināti, cik būtiska nozīme ir piemērotas apdrošināšanas polises izvēlei. Šobrīd pieejami vairāki apdrošināšanas veidi, tādēļ svarīgi izvērtēt visus faktorus, lai varētu atrast atbilstošāko risinājumu.

OCTA

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana sedz zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam avārijā, ko izraisījis viņš. Ja nav noformēta OCTA apdrošināšana, transportlīdzeklim nav tiesību piedalīties ceļu satiksmē.

Vairāk uzzini- https://www.iizi.lv/blogs

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro . Šo iemeslu dēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un apdrošināšanas polišu salīdzināšanas portāli nereti nodrošina bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu noteiktu brīdi pirms polises termiņa beigām.

KASKO

Vēl viens transportlīdzekļu apdrošināšanas variants ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana atlīdzina zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai tad, ja mašīna tiek apzagta vai nolaupīta. KASKO atlīdzina automašīnas remonta izdevumus. KASKO apdrošināšanas iegāde nav obligāta prasība, tomēr, ja transportlīdzeklis pirkts līzingā vai kredītā, polises iegāde ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir ne tikai vieglo automašīnu privilēģija. Tā piemērota arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

KASKO apdrošināšana ir teicams OCTA polises papildinājums, jo tādā veidā transporta līdzeklis tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas radušies šādos gadījumos:

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Stipra lietus, vētras, krusas dēļ;
> Zādzības un laupīšanas gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Pērkot KASKO, papildus iespējams izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot pirkt OCTA vai KASKO polisi, svarīgi apskatīt vairākus apdrošināšanas variantus – tas palīdzēs atrast visizdevigāko risinājumu.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Kā jau minēts , OCTA un KASKO polišu cena katrā indivduālā gadījumā tiek aprēķināta atsevišķi.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska apmērs.

Comments are closed.

Post Navigation