Auto līzings auto pircējiem

auto līzingsJa esat iecerējis iegādāties jaunu automobili, tad pirmais jautājums, protams, skar finanšu līdzekļu jomu. Kad nepietiek līdzekļu uzreiz, var sākt domāt par aizdevumu. Diemžēl īstermiņa kredītu devēji nespēj piedāvāt tādas summas, kas segtu jauna auto cenu, bet banku dotos aizdevumus cilvēki bieži vien atsakās izmantot, jo process ir krietni vien sarežģītāks, turklāt klientam jāatbilst vairākām prasībām, kuras ne vienmēr ir viegli izpildīt.

Tādos gadījumos var apsvērt iespēju iegādāties auto  līzingā – gan banku, gan nebanku kreditoru sniegto pakalpojumu.

Vai auto līzings pielāgojams tikai automašīnām?

Noteikti nē – reizēm uzņēmumi, kas piedāvā auto līzinga pakalpojumu, piekrīt kreditēt arī cita veida transportlīdzekļus, tostarp arī smagās mašīnas, motociklus, lauksaimniecības tehniku, laivas un citus. Tomēr ne visas kompānijas piedāvā šādu funkciju, tāpēc no sākuma rūpīgi jāiepazīstas ar kreditora sniegto informāciju un līgumu.

Kādas personas var izmantot auto līzingu?

Pārsvarā dokumentus var formēt, ja klients – fiziska vai juridiska persona – sasniedzis LR noteikto pilngadību – tātad vismaz 18 gadus vecs. Tomēr dažas kompānijas pieprasa, lai persona būtu sasniegusi 21 gada vecumu. Visbiežāk obligāta prasība ir arī tas, lai klients būtu Latvijas Republikas pastāvīgais rezidents – tātad pilsonis vai nepilsonis ar beztermiņa uzturēšanās atļauju. Pārliecinošs vairākums kompāniju pieprasa arī stabilu ikmēneša ienākumu esamību, kas jāapstiprina ar apliecinošiem dokumentiem – izrakstu no bankas par konta stāvokli pēdējo 6 mēnešu garumā vai izraksts no VID. Katrs gadījums tiek izskatīts individuāli.

Vai man obligāti jāmaksā līzinga pirmā iemaksa?

Gandrīz vienmēr tas tā tiešām ir. Auto līzings  nepiekopj tādu politiku kā īstermiņa kredīti, kur pirmais aizņēmums bieži vien ir bez procentu maksas. Tomēr, kā jau minēts, tā kā katrs klients ar savu konkrēto situāciju izpelnās personisku un individuālu uzmanību, tad kredītņēmēji tiek iedrošināti jebkuru jautājumu un problēmu gadījumā griezties pie kompānijas, kas ļāvusi izmantot auto līzinga pakalpojumu. Daži uzņēmumi kā pirmo iemaksu pieņem klienta veco auto. Reizēm ir gadījumi, kad abas puses vienojas par kredīta brīvdienām – laika posmu, kad summa vai atsevišķi procenti nav jāmaksā.

Comments are closed.

Post Navigation