CSDD eksāmens vadīšanā B kategorijai

b kategorijaCSDD eksāmens B kategorijai sastāv no teorētiskā un braukšanas eksāmena, kuri kursantam jākārto ar CSDD automobili. CSDD auto ir aprīkots ar mehānisko pārnesumu kārbu, bet tie, kas vēlas kārtot B kategoriju ar automātisko pārnesuma kārbu var to izdarīt Rīgas nodaļā. Pats vadīšanas eksāmens (B kategorija) tiek pieņemt trīs posmos, kas ietver zināšanu pārbaudi par transportlīdzekli, figūru izpildi un braukšanu ceļu satiksmē.

Zināšanu pārbaude par transportlīdzekli:

  1. Noteikt, vai automobilis ir aprīkots ar ziemas vai vasaras riepām un paskaidrot riepu ekspluatācijas īpatnības.
  2. Paskaidrot, kā pārbaudīt un kādam ir jābūt gaisa spiedienam riepās.
  3. Paskaidrot kāda ir riteņa maiņas gadījumā veicamā darba secība un drošības pasākumi.
  4. Paskaidrot, kā pārbaudīt un papildināt šķidruma līmeni dzesēšanas sistēmā.
  5. Paskaidrot, kā pārbaudīt eļļas līmeni motora karterī un to papildināt.
  6. Pārbaudīt šķidruma līmeni logu mazgātāju tvertnē un ieslēgt stikla tīrītājus dažādos režīmos.
  7. Ieslēgt ārējās apgaismes ierīces vai avārijas gaismas signalizāciju.
  8. Norādīt kontroles mēraparātu panelī nepietiekama bremžu šķidruma līmeņa un nepietiekama eļļas spiediena signālspuldzes un paskaidrot to nozīmi.

Figūras un braukšana ceļu satiksmē

Otrais etaps vadīšanas eksāmenā, ko ietver B kategorija, ir figūru izpilde. Ir jāizpilda figūra „stāvvieta paralēli braukšanas virzienam” un viena no datorprogrammas izvēlētajām figūrām starp “kases aparāts”; „apgriešanās braukšanai pretējā virzienā”; „iebraukšana gabarītvārtos”; „braukšanas uzsākšana augšupceļā”.

Braukšana ceļu satiksmē sastāv no braukšana reālā ceļu satiksmē, ievērojot Ceļu satiksmes noteikumus un satiksmes drošības prasības; braukšana apdzīvotās vietās un ārpus tām; 5 minūšu vadīšana pa paša izvēlētu maršrutu uz inspektora norādīto gala mērķi. Kopā vadīšanas eksāmens ceļu satiksmē ilgst ne mazāk kā 25 minūtes. Vairāk informācijas var atrast Credo mājaslapā.

Braukšanas eksāmens tiek vērtēts pēc vairākām kļūdām, kas atkarīgas no to bīstamības pakāpes. Nenozīmīgas kļūdas, kuras neietekmē satiksmes drošību. Vidēji smagas kļūdas, kuras atsevišķos gadījumos var apdraudēt satiksmes drošību. Bīstamas kļūdas, kuras gandrīz vienmēr rada draudus satiksmes drošībai vai kuru dēļ attiecīgajā situācijā tiek radīti tieši draudi satiksmes drošībai.

Vadīšanas eksāmens maksā Ls 21,05, bet atkārtots vadīšanas eksāmens ir pieļaujams ne ātrāk kā nākošajā darba dienā un, ja nav jākārto pirmais un otrais etaps, maksā Ls 19.35.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation