Dziļurbumi jeb artēziskās akas.

dziļurbumiArvien vairāk privātmāju īpašnieku izvēlas ierīkot paši savu aku, lai nodrošinātu pieeju tīram un kvalitatīvam ūdenim, kas lietojams arī uzturā. Ir dažādi aku izbūves veidi, kas pamatā atšķiras ar urbuma dziļumu un arī konstrukciju. Viens no kvalitatīvākajiem ūdens ieguves veidiem ir dziļurbumi jeb artēzisko aku izveide. Dziļurbumos ūdens tiek iegūts no dziļākajiem zemes slāņiem, tāpēc tas ir tīrs no bakterioloģiskā piesārņojuma. Vēl pie dziļurbuma plusiem jāmin arī fakts, ka tiek nodrošināts vienmērīgs ūdens pieplūdums- neatkarīgi no gadalaika un laikapstākļiem. Kvalitatīvi izveidots dziļurbums kalpo ilgi un labi.

Dziļurbuma dziļums atkarīgs no vairākiem ietekmējošiem faktoriem- piemēram, vietas, kurā urbums tiek veikts un cik liels ūdens patēriņš tiek plānots. Parasti urbums tiek veikts 30 līdz 120 metru dziļumā. Urbumā tiek ievietotas īpašas plastikāta, nerūsējošā tērauda vai parastā tērauda caurules.

Nereti ūdens sastāvā ir dažādi ķīmiskie elementi, kas pārsniedz ieteicamo normu. Šādos gadījumos papildus tiek uzstādīti speciāli filtri un ūdens attīrīšanas iekārtas, lai nodrošinātu maksimālu ūdens kvalitāti.

Dziļurbumu izveidi Latvijā veic dažādi specializēti uzņēmumi, kas piedāvā pilnu servisu- tai skaitā arī dokomentu formēšanu un urbuma licences izsniegšanu. Viens no tādiem ir SIA „Ground Water”, kas piedāvā arī citus ar ūdensapgādi saistītus pakalpojumus.

Dziļurbumi jeb artēziskās akas ir labs veids, kā nodrošināt tīra ūdens padevi. Vairāk informācijas par to izveidi un arī citiem SIA „Ground Water” pakalpojumiem iespējams uzzināt uzņēmuma mājas lapā www.udensjums.lv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation