Gaisa siltumsūkņu uzstādīšana

commodus.lvGaisa siltumsūknis ne tikai sasilda māju, bet arī to atvēsina, jo lielākajai daļai siltumsūkņu ir šī atvēsināšanas funkcija. Svaigs un attīrīts gaiss mājās liek justies komfortabli un veselīgi gada karstajos mēnešos, bet siltums liks justies mājīgi ziemas mēnešos. Tas, ko dara siltumsūknis – tas izmanto nelielu daudzumu enerģijas, lai pārslēgtu šo procesu atpakaļgaitā, velkot siltumu no relatīvi zemas siltuma zonas, un pumpējot to uz augstāku temperatūras zonu. Tādējādi siltums tiek nodots no siltuma avota, šajā gadījumā gaisa, uz Jūsu mājām.

Kā darbojas siltumsūknis?

 Pastāv dažāda veida siltumsūkņi, bet viņi visi strādā pēc viena un tā paša principa, proti, siltuma pārneses. Gaisa siltumsūknis ir viens no populārākajiem. Siltums tiek iegūts nevis sadedzinot kurināmo, bet gan izmantojot gaisu, ko siltumsūknis pārnes no vienas vietas uz otru. Atslēga tam, lai tas notiktu – siltums plūst „uz leju”, kas nozīmē, ka siltums pārvietojas no vietas ar augstu temperatūru uz vietu ar zemu temperatūru. Diezgan vienkārši.

Gaisa siltumsūkņu priekšrocības:

  • Var samazināt Jūsu kurināmā rēķinus, īpaši, ja aizstājat elektrisko apkuri;
  • Var pazemināt Jūsu mājokļa oglekļa emisijas, atkarībā no tā, kuru kurināmo Jūs aizstājat;
  • Nav nepieciešama kurināmā piegāde;
  • Nepieciešama maza uzturēšana – uzstādi un aizmirsti;
  • Vieglāk uzstādīt nekā zemes siltumsūkņus.

Gaisa siltumsūkņu montāža

 Viens no visbiežāk sastopamajiem siltumsūkņu veidiem, kā jau minēts, ir gaisa siltumsūknis. Šis moderno tehnoloģiju brīnums ņem siltumu no āra gaisa un sūknē to siltumsūkņa ruļļos, kas nav īpaši atšķirīgi no tiem, kas atrodas aiz Jūsu ledusskapja. Šī sistēma visvairāk ir pazīstama kā gaiss-gaiss siltumsūkņu sistēma, tāpēc, ka siltumsūknis ņem gaisu no ārpuses un iekšpusē to atkal piegādā gaisam. Ar pareizā veida izmaiņām, gaisa kondicionieru sistēmas var savienot un strādāt arī ar cita veida iekštelpu apkures sistēmām.

 Galvenais, kas ļauj gaisa siltumsūknim arī atvēsināt ir atpakaļgaitas vārsts. Šī universālā daļa maina gaisa virzības plūsmu, tāpēc sistēma sāk darboties pretējā virzienā. Tāpēc tā vietā, lai iesūknētu gaisu Jūsu mājās, sūknis atbrīvo to, tāpat kā to dara gaisa kondicionieris. Kad dzesētājs darbojas otrādi, tas absorbē karstumu iekštelpā un izvada to laukā. Tas izlaiž gaisu, siltumsūknis atdziest un tad atkal ņem jaunu porciju un izlaiž to laukā – process tiek atkārtots līdz telpa ir kļuvusi pietiekami vēsa.

Ja esi nolēmis apskatīties vai iegādāties siltumsūkni – ienāc interneta mājas lapā Commodus.lv un apskaties piedāvājumu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation