Kredīta limits

Par kredīta limitu daudzi ir dzirdējuši, bet nav tapis īsti skaidrs kas tas ir. Šie vārdi tiek minēti reklāmās un kredītu iestāžu piedāvājumos, tai starpā arī banku piedāvājumos.

Kredīta limits pēc savas būtības ir aizdevēja noteiktais limits tam, cik jūs varat aizņemties attiecīgajā brīdī no konkrētā aizdevēja. Šo limitu ietekmē vairāki faktori. Šie faktori ir:

  • Jūsu ienākumi.
  • Vai jums ir oficiāla darba vieta.
  • Jūsu kredītu vēsture.
  • Un citi faktori.

Jūsu ienākumi ir pašsaprotams faktors, lai noteiktu to, cik lielu aizdevumu jums var piešķirt. Jo lielāki ir jūsu ienākumi, jo lielāku kredītu jūs varat saņemt.

Oficiālā darba vieta ir kā garants tam, ka ienākumi, kurus jūs saņemat, pēkšņi nepazudīs. Kā zinām, kredītus ir iespējams saņemt arī bez oficiālas darba vietas, ar dažādiem pabalstiem un pensijām. Būtībā ar pierādāmiem ienākumiem jau ilgāka laika periodā. Tomēr, oficiāla darba vieta, kurā jau kādu laiku strādājat, ir drošāka, kā gadījuma darbi, kuri var pazust jau nākamajā dienā. Tāpat ir ar pabalsties, valdība var mainīt likumus un tos samazināt vai kā citādi var tikt ietekmēta jūsu maksātspēja. Līdz ar to, aizņemoties kredītu uz pabalsta vai pensijas pamata, jūsu kredīta limits var tikt samazināts.

Jūsu kredītu vēsture ir ļoti nozīmīgs faktors, kurš ietekmē jūsu iespējas saņemt kredītu un šī kredīta apjomu. Attiecīgi, ja esat agrāk ņēmuši ātros kredītu internetā vai ar SMS, ar kuriem ir bijuši dažādi sarežģījumi, jūsu aizdevējam rodas šaubas par jūsu maksātspēju vai maksājumu ētiku, kas var samazināt piešķiramās summas apjomu, jo pieaug riski.

Jūsu kredīta limitu var ietekmēt arī dažādi citi faktori. Attiecīgi izvērtējot iepriekš minētos faktorus, aizdevējs var lūgt kādu papildus informāciju, lai spētu pieņemt atbildīgu un informētu lēmumu. Tas tiek darīts gan aizdevēja, gan jūsu interesēs, jo riski pastāv abām pusēm.

Dažādi aizdevēji var ar laiku paaugstināt jums pieejamo kredīta limitu. Īpaši ātrie kredīti piekopj šādu darbību, ka pēc pirmā kredīta varat aizņemties jau vairāk un tā turpināt, kamēr ir sasniegts maksimālais pieejamais kredīta limits. Parādot, ka esat labs un atbildīgs klients jums tiek piešķirta lielāka uzticība, kas izpaužas lielākā, pieejamajā kredītā.

Comments are closed.

Post Navigation