Kredīta pirmstermiņa atmaksa

Atrast aizdevējuJa jūsu rīcībā nonākuši papildus līdzekļi un radusies izdevība atmaksāt kredītu pirms noteiktā termiņa, šo iespēju būtu, jāizmanto. Jums ir tiesības veikt kredīta pirmstermiņa atmaksu, nemaksājot soda procentus vai kompensācijas maksas. 

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka jums ir jāmaksā procentu un komisijas maksa tikai par to laika posmu, līdz kuram tiem nokārtotas jūs kredītsaistības jeb kredīts pilnībā atmaksāts.

Aizdevējam nav tiesību pieprasīt soda naudu vai komisijas maksu par kredīta pirmstermiņa atmaksu.

Ja veicat kredīta pārkreditāciju pie cita aizdevēja, kas esošajam aizdevējam arī nozīmē ātrāku kredīta atmaksu līdz ar to mazāku peļņu no ikmēneša procentu maksājumiem, arī tad aizdevējam nav tiesību pieprasīt no jums papildus procentu maksu vai soda naudu. Pārkreditācijas gadījumā, aizdevējs var pieprasīt segt administratīvos izdevumiem, taču pieprasītajai summai jābūt pamatotai un samērīgai.

Kā rīkoties ja vēlaties veikt kredīta pirmstermiņa atmaksu?

Ja vēlaties atgriezt aizdevumu pirms noteiktā laika vai veikt lielāku ikmēneša maksājumu par kredītu, jums par jāinformē aizdevējs. Aizdevēja informēšana notiek rakstiski. Saņemot rakstisku informāciju par to, ka kredīta atmaksu veiksiet priekšlaicīgi, aizdevējs no jums nedrīkst prasīt kompensāciju.

Kāpēc priekšlaicīga kredīta atmaksa ir izdevīga?

Atgriežot aizņēmumu pirms noteiktā atmaksas termiņa, jums ir iespēja ietaupīt uz procentu maksājumu rēķina, jo procenti, jeb maksa par aizdevumu būs jāmaksā tikai par to periodu, līdz kuram kredīts ir atgriezts pilnībā. Jo īsākā laika posmā kredīts tiks atgriezts, jo mazāk par to būs jāmaksā un tas būs lētāks.

Ja sanācis aizņemties ar īpaši neizdevīgiem nosacījumiem un paša spēkiem kredītu nevarat atmaksāt pirms atmaksas termiņa, izmantojiet pārkreditācijas iespēju. Veicot pārkreditāciju jums ir iespēja atrast aizdevēju, kas piedāvā izdevīgākus aizdevuma nosacījumus, tādā veidā ļaujot jums ietaupīt un tikt vaļā no līdzšinējā, ne tik izdevīgā aizdevuma. Jāpiebilst, ka pārkreditāciju ļaus ietaupīt ievērojamu naudas summu tikai tad, ja jaunā aizdevēja procentu likmes būs ievērojami mazākas, jo pārkreditācijas procesa laikā no jums var tikt iekasēta maksa par administratīvajiem izdevumiem.

Comments are closed.

Post Navigation