Laika ziņas – ko mums sola šī vasara

Laika ziņasPar spīti vēlajam pavasarim, maijs bijis izteikti vasarīgs. Daudzviet dzirdams uzskats, ka tāda īsta pavasara šogad Latvijā nemaz neesot bijis. Ņemot vērā to, ka pavasaris bija netipisks, daudziem ir interese uzzināt, ko mēs varam sagaidīt no vasaras. Vairāki dabas pētnieki un laika apstākļu vērotāji, kā arī daudzi meteorologi gan Latvijā, gan citviet pasaulē, ir izteikuši savas prognozes par to, kāda būs ilgi gaidītā vasara.

Laika apstākļu vērotāji zina stāstīt, ka vasara nebūs karsta. Par to liecina gan tas, ka maija sākumā vēl nebija izplaukušas koku lapas, gan arī tas, ka ievas saplaukušas tikai maija vidū. Karstākais periods šajā vasarā būs jūlija otrā pusē un augustā.

Arī lielākie meteoroloģiskie dienesti gan Latvijā, gan ārpus tās, prognozē, ka vasara nepārsteigs – Latvijā būs atbilstoša ilggadējiem vidējiem rādītājiem. Arī nokrišņu daudzums nepārsniegs normu. ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras pārvalde gan izteikusi minējumu, ka gaidāmais nokrišņu līmenis būs nedaudz mazāks kā parasti.

Piemēram, Lielbritānijas meteoroloģijas centrs, kas laika ziņas sastāda ne tikai vietējai apkaimei, bet arī visai Eiropai, prognozē, ka vasara varētu būt diezgan vēsa – varbūtība, ka vidējā gaisa temperatūra būs augstāka par normu, ir diezgan maza.

Tomēr skaidrs ir tas, ka šīs ir tikai prognozes – to ticamība nav simtprocentīga. Kā atzīst paši laika zīmju vērotāji, mēs dzīvojam laikā, kad paļauties uz dabas zīmju precizitāti vairs nav iespējams. Arī profesionālo meteorologu prognozes patiesībai atbilst tikai vidēji par 60 %. Lai nu kā, laika ziņas ir tās, kas dod mums ieskatu tuvāko dienu un pat mēnešu prognozēs – cik tās ir patiesas, tās jāpārbauda mums pašiem.

Visu jaunāko informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem lasi portālā focus.lv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation