LCD monitoru veidi

lcd monitori 1a.lvLCD monitoru veidus var iedalīt vairākās kategorijās pēc to izmantošanas. Šajā reizē aplūkosim piecas populārākās kategorijas: budžeta klases, biznesam/profesionālos, multimediju/izklaides, spēļu un skārienjūtīgos, kas paredzēti dažādām mērķauditorijām. Cenas mainās atkarībā no monitora paneļa tehnoloģijas, lieluma un funkcijām.

Budžeta klases monitors

Budžeta klases monitori ir piemēroti un parasti tiek izmantoti visām pamata funkcijām, interneta pārlūkošanai un biroja vai vienkāršu programmatūru lietošanai, tādējādi nepārmaksājot par modeli ar funkcijām, kuras tāpat netiks izmantotas. Prasti ir modeļi, kas uzstādīti uz nekustīga statīva (iespējams ar regulēšanas iespējām) un parasti arī netiek aprīkoti ar USB portiem, karšu lasītājiem vai iebūvētām videokamerām.

Biznesa klases monitors

Biznesa/profesionālās klases monitors paredzēts ikdienas biroja vajadzībām, bet tajā pat laikā ir lieliskas kvalitātes un spēj apkalpot pat profesionāļus, kas pieprasa augstas kvalitātes grafiku. Tie parasti ir regulējami, nodrošinot maksimālu ergonomisku komfortu, tajā skaitā iespēju pagriezt ekrānu par 90 grādiem. Šādā gadījumā labāk meklēt modeli ar automātisku rotāciju, kas piemēro attēlu attiecīgi orientācijai. Pilnībā iebūvēti (ar USB portiem, videokameru, programmām u.c.) LCD monitoru paneļi parasti maksā diez gan daudz, bet būs iztērētās naudas vērts, piem., fotogrāfiem vai citiem grafikas profesionāļiem.

Skārienjūtīgais displejs

Aizvien lielāku popularitāti mūsdienās gūst skārienjūtīgās ierīces, tajā skaitā arī monitori. Lielākā daļa skārienjūtīgo ekrānu strādās ar jauno OS un Windows 8. Par šādu skārienjūtīgo monitoru Jūs samaksāsiet diez gan daudz, taču iztērētā nauda būs tā vērta, ja vēlēsieties un patiesi izmantosiet visas šāda tipa monitora priekšrocības.

Multimediju monitors

Multimediju un izklaides monitoru modeļi ir tik populāri, jo tie piedāvā pietiekami plašu priekšrocību klāstu, kas palīdz izvedot mājas foto vai video prezentācijas, piedāvā cienīgu sniegumu un dažos gadījumos ietver arī iebūvētu TV uztvērēju. Labi multimediju displeji, piem., Dell UltraSharp, parasti nodrošina dažādas savienojamības iespējas, piem., HDMI, VGA ieejas, vismaz 2 USB porti, video un audio savienojumi, multi-karšu lasītāji un webkameras. Ideāli telpās, kur ir maz vietas, piem., kopmītnēs, jo viena ierīce piedāvā dažādas izklaides funkcijas.

Monitors spēlēm

Spēļu monitori ir ar ātru reakcijas laiku, lai spētu parādīt kustīgus attēlus bez kļūdām vai bremzēšanas. Spēlēm vislabākā izvēle ir LCD paneļi sākot no 25 collām un tam arī vajadzētu piedāvāt dažādas digitālās video ieejas, lai pieslēgtos spēļu konsolēm, Sony PS3, Xbox vai citiem datoriem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation