Nokārto šeit csdd eksāmenu

csdd eksāmensLai drīkstētu vadīt transportlīdzekli un būt pilntiesīgs ceļu satiksmes dalībnieks, vajadzīga vadītāja tiesības. Jaunos apmāca skolotāji un braukšanas instruktori. Autoskolas Latvijā izplāno A un B, C un D, un profesionālo autovadītāju braukšanas kursus.
Apmeklēti ir B kategorijas apmācības, kas sniedz iespēju saņemt braukšanas apliecību tādu mehānisko transportlīdzekļu vadīšanā, kas nav smagāki par 3500 kg un ar astoņām sēdvietām, neiekļaujot autovadītāja vietu. Uzsākot apmācības, kursanti izies 1. palīdzības kursus, apgūs ceļa satiksmes noteikumus, kā arī uz konkrēto kategoriju attiecīgo teoriju. Reģistrēties autoskolā var jau no 16 gadu vecuma.
Paralēli ceļa satiksmes noteikumu apguvei kursants var uzsākt braukšanas apmācību pie sertificēta autoskolas braukšanas instruktora, taču pirms tam jāuztaisa braukšanas mācību atļauju..
95. KODA  APLIECĪBAS SAŅEMŠANA
Visiem autovadītājiem, kas ir darbinieki Eiropas Savienībā reģistrētajās kompānijās un veic preču pārvadājumus, obligāta profesionālās kategorijas apliecība. 95.koda apliecība ir derīga piecus gadus un ir iespējams saņemt vairums autoskolu.
Pabeidzot apmācības autoskolā, gala eksāmens jākārto Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Valsts pārbaudījums teorijā iedala 2 etapos.
teorijas eksāmens ceļu satiksmes noteikumos. Jāatbild uz 35 jautājumiem pusstundas laikā, pieļaujot ne vairāk par 3 nepareizām atbildēm.
Otrajā daļā ir teorijas eksāmens profesionālajos jautājumos. Ja “mācībnieks”  pieļaus ne vairāk kā 5 kļūdas, tad pārbaudījums būs nokārtots. Pēc sekmīgas CSDD eksāmena teorijas nokārtošanas, kursantu nosūta uz braukšanas eksāmenu.
VALSTS PĀRBAUDĪJUMS TEORIJĀ UN BRAUKŠANĀ CSDD
Pēc veiksmīgi izpildītajiem autoskolas pārbaudījumiem, kursanti, kas ir sasnieguši pilngadību, var doties pieteikties noslēguma eksāmenus. Pirmais ir teorijas eksāmens, kurā ir kategorijai attiecīgi jautājumi. Pēc teorijas pārbaudījuma sekmīgas nokārtošanas ir braukšanas pārbaudījums, kurš notiek CSDD inspektora klātesamībā.
Tūliņ pēc sekmīgi noliktā braukšanas eksāmena var iet uz CSDD centrālo iestādi un saņemt braukšanas apliecību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation