Parāda piedziņas procedūra

kredītsParādu piedziņa ir īpaša procedūra, kad notiek parāda atgūšana no debitoriem, situācijās, kad tiek kavēta vai netiek veikta tā atmaksa. Ja klients ilgstoši neizrāda interesi par kredīta atmaksu un nereaģē –  parādsaistību piedzīšana tiek nodota parādu piedziņas birojiem vai privātajiem parādu piedzinējiem, kam izsniegta Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PATC) licence. Jāuzsver, ka parādu atgūšana var notikt gan tiesas, gan ārpustiesas ceļā.

Ņem vērā, ka kavētu maksājumu vai neizpildītu saistību gadījumā – kompānijai (iepriekš noslēgtā līguma ietvaros), ir tiesības pret Tevi uzsākt soda sankciju piemērošanu – soda procentu aprēķināšana un pieskaitīšanā esošajam parādam, tādā veidā parāda summu padarot aizvien lielāku;

Savukārt, ja parāda atgūšanā tiek iesaistīts parādu piedzinējs, Tev visticamāk var nākties segt arī parāda piedziņas izdevumus, ja tie tiek pieprasīti. Visi parādnieki visbiežāk nonāk parādnieku datu bāzē, kas nepatīkami ietekmē klienta kredītvēsturi, turklāt pat pēc parāda nomaksāšana informācija tajā saglabājas vēl 3 gadus.

Aizņemieties atbildīgi, vienmēr iepazīsties ar kredīta līguma noteikumiem un nekad neaizņemies, ja nevari pilnībā norēķināties. Kredīts ir ļoti nopietna atbildība – to vajadzētu darīt atbildīgi un aizņemties tikai tad, ja nav citas iespējas. Ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji aizņemas nepārdomāti un rodas ļoti lielas finansiālas problēmas, parādi, arī parādu piedziņas nepatīkamās sekas – esi zinošs un atbildīgs debitors, lai ar Tevi nenotiktu tas, ko nevēlas neviens kārtīgs iedzīvotājs.

Comments are closed.

Post Navigation