Smaržu attīstības fāzes – sākuma, sirds un beigu nots

pricekiller.lv vīriešu smaržasAr notīm parfimērijā atzīme smaržu aromātus, ko var sajust pēc smaržu uzklāšanas. Notis tiek iedalītas 3 klasēs: sākuma nots (top/head note), sirds nots (middle/heart) un beigu nots (base). Katru no notīm var sajust tikai konkrētos laikos pēc smaržu uzklāšanas. 

Kā radās ideja par smaržu notīm?

 Smaržu notis ir izstrādātas ļoti rūpīgi (ar zināšanām par iztvaikošanas procesu) un ir paredzētas tieši smaržu veidošanai. Vienas nots klātbūtne var mainīt priekšstatu par citu, piem., sirds nots klātbūtne mainīs sākuma nots smaržu, padarīs to nedaudz stiprāku, un tāpat sirds nots jau pēdējā stadijā mainīsies sajaucoties ar beigu noti, tāpēc aromāts kļūs vieglāks.

 Šī ideja par smaržas notīm galvenokārt tiek izmantota smaržu tirdzniecībā. Šo terminu izmanto parfimēriju radītāji, lai izskaidrotu aptuveno smaržu aromātu un pircēji zinātu, ko iegādājas.

Top/sākuma nots

 Sākuma noti var sajust nekavējoties pēc smaržu uzklāšanas. Sākuma nots sastāv no mazām gaismas molekulām, kas ātri iztvaiko. Tās veido galveno iespaidu par smaržām, tāpēc ir tik svarīgas, lai pārdotu produktu. Šīs klases aromāti parasti ir svaigi un uzmundrinoši un savienojumi sākuma notī ir svārstīgi un ātri iztvaiko.

 Citrusa un ingvera aromāts parasti ir populāras sākuma notij, bet šos aromātus var izmantot arī kā sirds noti. Lai arī tas nav tik uztverams, sākuma notij ir liela ietekme uz smaržu sirds un beigu notīm.

Sirds nots

 Sirds nots atklājas laika gaitā, pēc smaržu uzsmidzināšanas, kad ir pazudis sākuma nots aromāts. Sirds nots ir smaržu pamats, kas parasti atklājas uz cilvēka ķermeņa. Laiks, kādā šī nots parādās, atkarīgs no smaržu koncentrācijas un veida, bet parasti tas ir laiks no 2 minūtēm līdz stundai , kad ikviens var sajust īsto smaržu aromātu uz sava ķermeņa.

Beigu nots

 Smaržu aromāts tuvu robežai, kad smaržas jau iztvaikojušas. Sirds un beigu nots kopā ir galvenā smaržu tēma. Sirds nots rada dziļumu un smaržu noturību un, tāpat kā beigu nots, sastāv no lielām un smagām molekulām, kas iztvaiko lēni tāpēc arī smaržas izdalās diez gan ilgi. Savienojumā abas klases rada bagātu un dziļu smaržu.

Lai apskatītu vīriešu un sieviešu smaržas, un citus piedāvājumus ienāc ŠEIT!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation