Ziemassvētki latviskā garā

Davanuserviss.lvGada īsākajai dienai un garākajai naktij jeb Ziemassvētkiem vai ziemas saulgriežiem ir savas tradīcijas. Par latviešu raksturīgākajām tradīcijām tiek uzskatītas- pirtī iešana, deviņu ēdienu ēšana, kas nodrošina pārtikušu nākamo gadu, iešana budēļos, ķekātās jeb čigānos, bluķa vilkšana, zīlēšana un dāvanu dāvināšana. Ziemassvētku dāvanas sarūpēt palīdzēs DāvanuServiss.lv

Latviešu alus un uzkodu prove ar šmakauciņu un balzamu

Šī degustācija ir ceļojums caur Latviju un tās četriem novadiem. Latvija ir maza valsts, bet latvieši ir lepna tauta, un tam ir iemesls! Kā Jūs domājat, kas izcepa pirmo picu pasaulē? Latvieši Kurzemē! Kas ir izgatavojuši stiprāko alu? Latvieši Latgalē. Šos un vēl daudzus citus interesantus faktus Jūs uzzināsiet apmeklējot tavernu Pie Senā Dzintara Ceļa. Ls 30 (€42.69)

Latvijas vīnu un dažādu sieru degustācija

Kopš seniem laikiem valda uzskats, ka laba vīna lietošana mērenā daudzumā, nodrošina ilgu mūžu, modru prātu un labu veselību. Tiks dota lieliska iespēja izbaudīt tepat Latvijā darītu vīnu ar gardajiem Latvijas ekoloģiskajiem sieriem. Nedēļas nogalēs priecēs dzīvā mūzika.  Degustācijā iekļauti 4 vīni un 4 sieri ar dažādām lauku veltēm. Šīs Ziemassvētku dāvanas cena – 27 Ls (€38.42)

Gadiem krātas tradīcijas

Šīs ir tikai dažas DāvanuServiss.lv piedāvātās Ziemassvētku dāvanas, kas palīdzēs aizvadīt svētkus īsteni latviskā garā.

Vai zinājāt, ka mūsu senči aizrāvās ar zīlēšanu un laimes liešanu? Izplatīta Ziemassvētku vakarā bija nākotnes zīlēšana. Tas bija vēl viens veids cīņai ar ļaunajiem gariem un veiksmes piesaistīšanai. Sevišķi ar zīlēšanu noņēmās neprecētās meitas, kas vēlējās uzzināt, kurš būs viņu izredzētais. Precinieku varēja mēģināt ieraudzīt, atmuguriski pieejot pie krāsns un caur kājstarpi tajā raugoties. Arī Ziemassvētku naktī izslaukot istabu, un uz saslaucītajiem gružiem apsēstoties un sukājot matus, varot ieraudzīt savu izredzēto nākam.

Visas šīs tradīcijas ir neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa. Vienu no tradīcijām – Ziemassvētku dāvanas iegādi – palīdzēs īstenot DāvanuServiss.lv. Ieprieciniet svētkos savu ģimeni, draugus, radus, kolēģus ar Ziemassvētku dāvanām īstenā latviešu gaumē. Radīsim svētku sajūtu kopā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation